10 potravín, ktoré znižujú hladinu testosterónu

Existuje veľa dôvodov, prečo hladina testosterónu každý rok klesá, ale dôležitejšou z nich je strava. V západnom svete, ktorý usilovne presadzujú vládne inštitúcie, sme závislí predovšetkým od potravín, ktoré sa zásadne líšia od toho, čo sme konzumovali väčšinu nášho vývoja.

Naše telá sa (zatiaľ) neprispôsobili tomuto typu stravovania a následne pociťujeme následky: miera nadváhy všade stúpa, civilizačné choroby pribúdajú a hladina testosterónu klesá.

Bez správnej výživy nemôže vaša produkcia testosterónu fungovať. Pretože potravou dodávate telu stavebné kamene a suroviny. Môžete sa nakŕmiť, aby vaše telo bežalo ako dobre naolejovaný stroj, alebo to trhne a škrípe, pretože plníte nesprávne palivo do nádrže.

V tomto článku sa pozrieme na 10 potravín, ktoré sabotujú vašu produkciu testosterónu.

1. Rastlinné oleje

V tomto článku diskutujeme o tom, prečo sú tuky také dôležité pre produkciu testosterónu. Ale nezáleží na tom, aký druh tuku. Zatiaľ čo nasýtené a mononenasýtené mastné kyseliny zvyšujú testosterón, polynenasýtené poškodí.

Už roky nás sympatická reklama na margarín učí, že rastlinné tuky bohaté na polynenasýtené mastné kyseliny sú zdravé. Ale je to naopak.

Problém týchto rastlinných tukov spočíva v tom, že pomer omega-3 k omega-6 je často veľmi nepriaznivý. Pomer 1: 1 sa považuje za zdravý a prirodzený. Teraz sme dosiahli pomer 16: 1 v prospech omega-6 mastných kyselín.

Problém je v tom, že omega-6 mastné kyseliny podporujú zápal.

A tieto chronické zápaly znižujú hladinu testosterónu a uprednostňujú množstvo ďalších civilizačných chorôb.

Z tohto dôvodu sa vyhýbajte slnečnicovému oleju, bodliakovému oleju, sójovému oleju, repkovému oleju a margarínu. Použite radšej kokosový olej, olivový olej, arganový olej, maslo alebo ghí.

2. Trans Fats

Trans-tuky sú ešte horšie ako polynenasýtené mastné kyseliny. Jedná sa tiež o rastlinné oleje, ktoré sa stále viac priemyselne spracovávajú, aby boli stabilnejšie.

Teraz je všeobecne známe, aké nezdravé sú tieto druhy tukov. Trans-tuky znižujú hladinu testosterónu, nižší počet spermií a o 2% viac trans-tukov vo vašej strave zvyšujú riziko kardiovaskulárnych chorôb o 23%.

Pretože sú lacné a ľahko spracovateľné, používajú sa vo väčšine reštaurácií s rýchlym občerstvením. Najmä keď je vyprážané.

3. Sója

Sója je momentálne v centre búrlivého sporu.

Niektorí hovoria, že je to cenný zdroj bielkovín, a preto neexistujú žiadne štúdie, ktoré by preukázali, že znižuje hladinu testosterónu. Iní tvrdia, že sója vedie k ľudským prsiam, prebytočnému estrogénu a používaniu Nintendo Wii. Pravda je pravdepodobne niekde medzi tým.

Pretože existujú jasné dôkazy, že sója má negatívne účinky na mužské telo.

  • V roku 2004 výskumný tím vedený Trentom D. Lundom zistil, že izoflavón nazývaný Equol obsiahnutý v sójových bôboch môže takmer úplne inhibovať aktivitu dihydrotestosterónu (DHT).
  • Štúdia z roku 2011 sa zamerala na 19-ročného muža, ktorý zahájil sójovú diétu. V priebehu štúdie stratil záujem o sex a trpel erektilnou dysfunkciou. Testosterón a DHT boli otázne. 1 rok po ukončení diéty sa jej erektilné a hormonálne zdravie úplne obnovilo.
  • Štúdia z roku 2013 zistila, že sójový proteín znižuje hladinu testosterónu po tréningu.
  • V roku 2008 bolo vyšetrených 99 neplodných mužov a tí, ktorí jedli najviac sóje, mali najnižší počet spermií.
  • Dve štúdie ukazujú, že krysy samcov, ktoré už boli vystavené sóji v žalúdku matky, mali problémy s vývojom pohlavných orgánov.
  • Vedci v roku 2005 zistili, že sójový proteín znižuje hladinu testosterónu a DHT u mladých mužov.

4. Ľanové semienko

Ľanové semienko je považované za veľmi zdravé kvôli vysokému obsahu omega-3. Pre mužov však nie sú najlepším zdrojom týchto mastných kyselín.

Ľanové semienko totiž obsahuje aj rastlinné látky, ktoré majú v tele účinky podobné estrogénu.

V jednej štúdii mohla žena trpiaca nadbytkom testosterónu znížiť hladinu o 70% ľanových semienok denne o 70%. To sa samozrejme nedá preložiť 1: 1 pre zdravých mužov, ale stále to ukazuje, že ľanové semienko má silný antiandrogénny účinok.

5. sladké drievko

Téma zatiaľ nebola skúmaná veľmi intenzívne, existujú však jasné náznaky, že sladké drievko nie je pre mužov tou najlepšou sladkosťou.

Štúdia zistila, že dokonca 7 gramov denne počas 4 dní vedie k výraznému poklesu hladiny testosterónu. Po obmedzení konzumácie sladkého drievka sa hodnoty úplne zotavili. Predpokladá sa, že je za to zodpovedná účinná látka glycyrizín.

6. Mäta

Peppermint nie je, bohužiaľ, dobrou alternatívou k občerstveniu. Mentol znižuje hladinu testosterónu a znižuje sexuálnu túžbu.

V štúdii s potkanmi vedci zistili, že hladina testosterónu sa znížila o 51%, keď zvieratá dostali čaj z mäty piepornej v množstve 20 g / l.

Jediná ľudská štúdia na túto tému sa uskutočnila so ženami, ktoré mali nadbytok testosterónu. Šálka ​​mätového čaju, dvakrát denne počas 5 dní, znížila hladinu voľného testosterónu o 30%.

7. Alkohol a predovšetkým pivo

Niet divu, že alkohol znižuje hladinu testosterónu, ale pohár tu a tam neurobí veľký rozdiel. V jednej štúdii by skupina mužov a žien mala mať 2 – 3 drinky denne. Na 3 týždne.

Hladina testosterónu u mužov klesla o 6,8%, ženy sa nezmenili. V inej štúdii, v ktorej sa zvýšilo množstvo alkoholu, hodnoty významne poklesli, a to o 23%.

Ako všade platí: Dávka robí jed.

U potkanov kŕmených napríklad 5% ich denných kalórií z alkoholu sa pohlavné orgány znížili o 50%.

Najdôležitejšie je to, čo pijete. Pretože pivný chmeľ obsahuje aj fytoestrogény znižujúce hladinu testosterónu. Víno je najlepšou alternatívou.

8. Mliečne výrobky

60 – 70% estrogénov, ktoré prijímame s jedlom, pochádza z mliečnych výrobkov.

Dojnice na veľkochovoch zostávajú gravidné 300 dní v roku a sú plné hormónov a nesprávnej výživy.

V japonskej štúdii, v ktorej muži vypili 600 ml mlieka denne, výrazne vzrástla hladina estrogénu a vylúčil sa testosterón.

Takže nepoužívajte mliečne výrobky čo najviac.

Ak sa bez ničoho nezaobídete, tak si dajte aspoň nízkotučné mlieko, pretože hormóny sú rozpustné v tukoch a sú hlavne v mliečnom tuku.

9. Spracované mäso

Okrem morálnych ťažkostí sú hospodárske zvieratá z továrne kŕmené úplne neprirodzenou stravou, do ktorej sa injekčne podávajú hormóny a antibiotiká.

V tukovom tkanive týchto zvierat sa hromadia nečistoty a existujú dôkazy, že konzumácia týchto mäsových výrobkov zvyšuje v tele estrogén.

Naproti tomu mäso z tráv vykuchaných zvierat je celkom schopné zvýšiť testosterón.

10. Výrobky z obilnín

Väčšina obilnín obsahuje bielkovinu, ktorá si získala slávu: lepok.

Opäť sú duchovia rozdelení, aké je to teraz škodlivé. Pre nás je dôležitá jedna vec: lepok zvyšuje prolaktín.

Prolaktín je antagonista testosterónu a zvýšenie tohto hormónu potláča testo a dopamín. Vysoko spracované cereálne výrobky boli navyše spojené s niekoľkými chorobami, pretože produkujú silnejšiu inzulínovú odpoveď ako čistý cukor.

Neexistujú dobré predpoklady na zdravú produkciu T.

Estaremos encantados de escuchar lo que piensas

Deje una respuesta